Zlodowacenie Sanu II

Strona startowa
Swiat marzeń skromnych dziewczyn Ich liebe dich Bill...Ich liebe ...
 

Temat: Globalne Ocieplenie
za wikipedia :

(w tysiącach lat temu)
1200-950 - zlodowacenie podlaskie (północno - wschodniopolskie, Narwi) (GĂźnz)
950-730 - interglacjał przasnyski (podlaski) (GĂźnz/Mindel)
730-430 - zlodowacenie krakowskie (południowopolskie, Sanu) (Mindel)
430-300 - interglacjał mazowiecki (wielki) (Mindel/Riss)
300-130 - zlodowacenie środkowopolskie (Odry) (Riss)
130-115 - interglacjał eemski (Riss/WĂźrm)
115-11,5 - zlodowacenie północnopolskie (bałtyckie, Wisły) (WĂźrm)

i za jakis czas znow bedziemy pod lodem, ale teraz ktos na tym duzo zarobi ;-)
Źródło: forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=10968Temat: Rok 2012-Planeta Nibiru.
Cytuj:
xtomixx napisał (Wyślij 3138646) Już w tej chwili jest widoczna na południowym biegunie a z biegiem czasu będzie na całym globie. Jest to bardzo realne zagrożenie.
Swoją drogą warto zwrócić uwagę na fakt, iż podczas obserwacji Nibiru za jej "plecami" widać czerwony krzyż. Co prawda są to gazy formujące się w ten sposób ale apokalipsa mówi, że ostatecznym znakiem końca czasów będzie czerwony krzyż widoczny na nieboskłonie.
Fascynujące, muszę o tym więcej poczytać.
Pozdrawiam!
Dobra... ale pomyslcie troche... ta planeta pokazuje sie co 3500 lat ... wiec co 3500 lat widac ten krzyz... a my ciagle zyjemy... chcialbym ci przypomniec

Cytuj:
Wikipedia napisał * 1200-950 - zlodowacenie podlaskie (północno - wschodniopolskie, Narwi) (GĂźnz)
* 950-730 - interglacjał przasnyski (podlaski) (GĂźnz/Mindel)
* 730-430 - zlodowacenie krakowskie (południowopolskie, Sanu) (Mindel)
* 430-300 - interglacjał mazowiecki (wielki) (Mindel/Riss)
* 300-130 - zlodowacenie środkowopolskie (Odry) (Riss)
* 130-115 - interglacjał eemski (Riss/WĂźrm)
* 115-11,5 - zlodowacenie północnopolskie (bałtyckie, Wisły) (WĂźrm)
Macie tu zlodowacenia... nijak nie maja sie one do tego bo ich okres jest znacznie dluzszy niz 3500 lat... wiec raczej druga epoka lodowcowa nam nie grozi , chyba ze nastapi takie ocieplenie klimatu jakie mam miejsce w tym tygodniu (wyjzyjcie za okno no-life'y~!)...

Poza tym 3,5k lat temu bylo czyli okolo 1500 p.n.e ... nic sie nie wydazylo! (podobno mogl miec miejsce Exodus ale to tylko teoria...)
wiec wniosek jest prosty... prawdopodobnie nic sie nie stanie... prawdopodobnie mowie bo 100% pewnosci nie ma... tak samo jak to czy koniec swiata nie nastapi jutro ... czy cos...

Pozdrawiam
Sasha "Nostradamus" Romanov


Cytuj:
Kentin napisał (Wyślij 3138698) i to mowi osoba o nicku MATI 123 321
gwiazdy o duzej energi wewnetrznej moga miec rzeczywiscie duzy wplyw na Ziemie
tak... masz racje ... rzeczywiscie gwiazdy o duzej energii wewnetrzenej moga miec duzy wplyw na Ziemie... tylko ze Nibiru jest PLANETA ... wiec co ma piernik do wiatraka (poza taka sama iloscia liter)? cholera wie... mogles tez napisac ze czarne dziury tez sa niebezpieczne dla Ziemi jednak czy wnioslo to cos do tematu?
Źródło: tibia.org.pl/forum/showthread.php?t=313990


Temat: Teorie o końcu świata
Zgadza się. Całe to zamieszanie z rokiem 2012 jest czystym biznesem. Chciałbym tylko przytoczyć jeszcze kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Wyżej podałem w jakich ramach czasowych istniały ostatnie epoki paleomagnetyczne. To teraz porównajcie "epoki lodowcowe" i wyciągnijcie wnioski czy przemagnesowanie ziemi ma jakiś związek z rzekomą "katastrofą". Pozwolę sobie przytoczyć główne jednostki glacjalne i interglacjalne wg Lindnera 1984. Dlaczego akurat zlodowacenia?? a ponieważ jakby miała się zacząć nowa epoka lodowcowa byłby to prawdziwy koniec naszej cywilizacji (a ostatnio bardzo często się właśnie o tym mówi)

950 tys lat temu - Zlodowacenie Narwi
- interglacjał Podlaski
700 tys - zlodowacenie Nidy
- interglacjał małopolski
600 tys lat temu - zlodowacenie Sanu 1
- interglacjał ferdynandowski
500 tys lat temu - zlodowacenie Sanu 2
- interglacjał mazowiecki
400 tys lat temu - zlodowacenie Liwca
- interglacjał Zbójna
300 tys lat temu - Zlodowacenie Odry
- interglacjał Lubawski
200 tys lat temu - Zlodowacenie Warty
- interglacjał eemski
100 tys lat temu - zlodowacenie Wisły
12,5 tys lat temu - interglacjał holocenu

Może nie każdy będzie wiedział o co chodzi w tym podziela, więc w jednym zdaniu postaram się wytłumaczyć. Interglacjały to okresy takie jaki mamy obecnie. Czyli ocieplenie i zanik lądolodu na kontynencie europejskim, ameryki płn (nie liczmy Grenlandii :P, której lądolód jest właśnie pozostałością po ostatnim zlodowaceniu)
Zlodowacenia to chyba każdy się domyśla czym są. Ochłodzenie i rozwój lądolodu.
Dla Ciekawskich napiszę że okresy glacjalne trwały około 100 tys lat, interglacjały około 10, 12 tys lat, ale to widać w powyższej tabelce.

Dlaczego właśnie o tym piszę? Ponieważ chcę pokazać że przebiegunowanie nie ma znaczenia na stopienie się lądolodów (Antarktydy itp) i podniesienie sie poziomu oceanów i rzekome zalanie kontynentów (nawet gdyby lądolód Antarktydy się stopił poziom wody nie spowodowałby tak drastycznych wydarzeń jak ostatnio jest przedstawiana w mediach).

Jak widać ostatnie przebiegunowanie miało miejsce 730 tys lat temu. Od tego czasu mieliśmy kilka epok lodowcowych jak i okresów interglacjalnych. Podobnie jak przed przebiegunowaniem istniały zlodowacenia.

Ktoś wcześniej wspomniał o wybuchu superwulkanu. No ok. to proszę mi wytłumaczyć dlaczego najsilniejsza erupcja jaki obserwowaliśmy w neogenie (już nie ma czwartorzędu ani trzeciorzędu. Nazwy te już nie istnieją) datuje się na 630 tys lat temu. Przypominam że ostatnie przebiegunowanie określa się na 730 tys lat. 100 tys lat to jednak sporo. Dokładnie mówię o kalderze Yellowstone, która rzekomo ma wybuchnąć w 2012 roku w wyniku przebiegunowania???
Źródło: national-geographic.pl/forum/showthread.php?t=446
 
 
Podobne
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates