lokale do wynajęcia Sosnowiec

Strona startowa
Swiat marzeń skromnych dziewczyn Ich liebe dich Bill...Ich liebe ...
 

Temat: Hotel/motel/pensjonat. Nietypowo - szukal lokalu, a nie panny.
Witam.

Mam nietypowe zapytanie do kolegów z GOP. Otóż nie szukam panny z waszych rejonów, ale lokalu gdzie taką pannę można zabrać. Interesuje mnie jakiś hotel, motel, zajazd, pensjonat o w miarę przystępnych cenach (powiedzmy 80-120zl/noc) gdzie można wynająć pokój (koniecznie z łazienką) na jedną noc. Oczywiście miejsce powinno być miłe dla oka i takie abym się go wstydzić nie musiał. Najlepiej rejon Chorzów - Katowice - Sosnowiec lub w pobliżu (powiedzmy 20-30km od tego trójkąta). Z góry dzięki za pomoc.

Źródło: garsoniera.com.pl/forum/index.php?showtopic=38241Temat: [Sosnowiec] Plany, inwestycje, etc...


Osiedle Rudna doczekało się po latach rewitalizacji
wczoraj
Już od poniedziałku na plac budowy wejdą firmy, które zajmą się remontem trzech pierwszych budynków na osiedlu Rudna I.

- W końcu doczekaliśmy się tego, że ktoś się weźmie za remont tych starych budynków, w których mieszkamy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ocieplony zostanie mój blok - mówi Izabela Czacho.

Na razie jest to program pilotażowy, który rozpocznie się od prac modernizacyjnych w budynkach nr 1, 2 i 3 przy ulicy Patriotów. Umowa z firmami budowlanymi została podpisana w tym tygodniu.

- Następnie rozpoczniemy przygotowania do modernizacji budynków od numeru 3 do 8 przy tej samej ulicy oraz bloku stojącego przy ulicy Łącznej 2. Prace powinny zakończyć się najpóźniej do 31 marca przyszłego roku - tłumaczy Andrzej Kustosik, wiceprezes sosnowieckiego Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych - Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Na ośmiu budynkach przy ul. Patriotów i jednym przy ul. Łącznej ma zostać nadbudowane jedno piętro. W ten sposób w każdym budynku powstanie dziewięć nowych mieszkań, w sumie z 81 lokali. 27 będzie można wynająć w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a 54 zostaną sprzedane (cena jednego metra kwadratowego ma wynosić ok. 3,5 tys. zł). W ten sposób gmina liczy, że zwróci się przynajmniej część poniesionych kosztów na rewitalizację. To, co jest najważniejsze dla mieszkańców bloków na osiedlu Rudna I, to przede wszystkim ocieplenie budynków i podłączenie ich do sieci centralnego ogrzewania.

Już podczas najbliższej zimy część z nich będzie mogła włączyć w mieszkaniach kaloryfery, ponieważ konieczne umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej są już podpisane.

W sumie osiedle to ma ponad 100 budynków. Jeszcze w marcu istniała obawa, że gminie zabraknie pieniędzy na wykonanie pilotażowego programu rewitalizacji osiedla. W tegorocznym budżecie miasta na prace te przewidziano 2,3 miliona złotych, a ich koszt prac wynosi o wiele więcej, bo około 19 mln zł (netto).

- Część brakujących pieniędzy znajdziemy w rezerwie budżetowej przeznaczonej na inwestycje, które nie będą już zrealizowane w tym roku - zapewnia Mateusz Rykała, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Żeby sfinansować prace na osiedlu Rudna, gmina będzie starała się też o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Sebastian Reńca - POLSKA Dziennik Zachodni

http://sosnowiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/890820.html
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=94


Temat: [Sosnowiec] Plany, inwestycje, etc...

Kolejny TBS będzie przy ul. Dęblińskiej. Stanie między budynkami nr 7 i 11. Będą to dwa budynki mieszkalno-usługowe, wyposażone m.in.: w windę, podziemny parking oraz instalację solarną, która ma służyć do wytwarzania ciepłej wody. Nowe budynki będą miały numery 9 (pięciokondygnacyjny) i 9A (sześciokondygnacyjny). Na każdym piętrze znajdzie się jeden lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku.

W ubiegłym roku MZBM – TBS SP. z o.o. jako Inwestor, rozpoczął przygotowania do zadania inwestycyjnego jakim jest projekt budowlany branży architektonicznej przy ul. Dęblińskiej w Sosnowcu.

Inwestycja usytuowana jest wzdłuż, dość krótkiej jednokierunkowej ulicy Dęblińskiej, która rozpoczyna się rondem przy głównej arterii miejskiej ul. Piłsudskiego i kończy się małym rondkiem i przystankiem autobusowym w kierunku osiedla Naftowa.

Projekt zakłada budynek frontalny /przy ulicy Dęblińskiej/ oraz usadowiony za nim budynek w oficynie, numerowane jako 9 i 9A budynki mieszkalno-usługowe, wyposażone w windę, podziemne miejsca parkingowe oraz instalację solarną do wytwarzania ciepłej wody, wspomagającą również kotłownię gazową CO. Budynki sąsiadują z istniejącymi budynkami przy ulicy Dęblińskiej nr 7 i 11.

Budynek nr 9Mieszkalno-usługowy, 5-kondygnacyjny, z pełnym podpiwniczeniem, mieszkania: 1-, 2-, oraz 3- pokojowe:

Ilość mieszkań: 12
Ilość lokali usługowych: 2

Budynek nr 9AMieszkalno-usługowy, 6-kondygnacyjny z pełnym podpiwniczeniem, mieszkania: 1-, 2-, oraz 3- pokojowe:
Ilość mieszkań: 14
Ilość lokali usługowych: 3

Powierzchnia netto Inwestycji: 2453,26 m2
Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych /9+9A/: 1601,19 m2
Powierzchnia użytkowa lokali usługowych /9+9A/: 295,85 m2
Powierzchnia miejsc parkingowych /9+9A/: 304,5 m2
Komunikacja + wjazd/wyjazd /9+9A/: 614,86 m2

Budynki zaprojektowano zgodnie z ogólnymi wytycznymi Inwestora, których głównym założeniem był rozdział funkcjonalny na część mieszkalną i gospodarczą. W podziemiu zaprojektowano miejsca postojowe, na poziomie parteru pomieszczenia o funkcji usługowej.

Podziemne miejsca parkingowe usytuowano częściowo pomiędzy budynkami z wjazdem od ulicy Dęblińskiej. Płyta nad parkingiem podziemnym stanowi dziedziniec pomiędzy budynkami. Z płyty dziedzińca dostępne są wejścia: główne do budynków, do pomieszczeń usługowych oraz wejście do podcienia.

Osoby niepełnosprawne

Budynki dostosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W tym celu zaprojektowano windę dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na każdym piętrze jeden lokal mieszkalny dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przeznaczone dla osoby niepełnosprawnych lokale mieszkalne spełniają wymogi Prawa Budowlanego i zostały przystosowane dla osób poruszających się na wózku.

Aranżacja lokalu mieszkalnego uwzględnia przestrzeń manewrową dla wózka, a instalacje w mieszkaniu są dostosowane do wymogów osoby niepełnosprawnej ruchowo. Dojazd oraz dojście do tego lokalu zaprojektowano w taki sposób, aby osoba na wózku mogła sprawnie się poruszać. Pomieszczenia lokalu mieszkalnego osoby niepełnosprawnej wraz z zastosowanymi urządzeniami umożliwiają łatwe z nich korzystanie i użytkowanie, uwzględniono również miejsca parkingowe spełniające odpowiednie wymogi.

Lokale usługowe

Na parterze budynków przewidziano odpowiednio 2 i 3 lokale usługowe z oddzielnym zapleczem WC i zapleczem socjalnym. Przewidziano 2 wejścia - główne od ulicy oraz dodatkowe z płyty dziedzińca /przystosowane dla osób niepełnosprawnych/.

Każdy z przeznaczonych po najem lokali usługowych na parterze będzie posiadać niezbędne do samodzielnego funkcjonowania podejścia instalacji bytowych.

Założono w projekcie wariantową aranżację i możliwość wynajęcia lokalu dla większej ilości Usługodawców, tak więc elementy wyposażenia poszczególnych sklepów wraz z indywidualnymi projektami budowlanymi wnętrza opracowane zostaną wg profilu przyszłego najemcy działającego w zakresie: gastronomii, handlu, administracji, nieuciążliwego rzemiosła itp.Zakończono fazę projektową, w bieżącym roku planujemy rozpocząć fazę budowlaną.

źródło: www.mzbm.sosnowiec.pl
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=94


Temat: [Katowice] Kampus akademicki
Sposób na stancję: studenci zajmują pustostany
Magdalena Warchala 2009-05-28, ostatnia aktualizacja 2009-05-28 18:50:39.0Warunki panujące w akademiku nie zawsze są komfortowe, a mieszkania do wynajęcia przekraczają możliwości finansowe większości studentów. Chorzów znalazł na to receptę - przerabia pustostany na wygodne stancje.


Jakub Wróbel pochodzi z małej miejscowości koło Brzeska, ale studiuje w Chorzowie w Śląskiej Wyższej Szkole Informatyczno-Medycznej. Kiedy szukał dla siebie kwatery, dowiedział się, że najbliższe akademiki są w Katowicach. - Musiałbym codziennie tracić czas w autobusie i płacić za bilety. Ale wynajęcie mieszkania nie wchodziło w grę. Za drogo - mówi Kuba.

Na uczelnianym korytarzu przeczytał ogłoszenie o stancjach prowadzonych przez chorzowski Zakład Komunalny PGM. Tak trafił do kamienicy przy ul. Powstańców, w samym centrum miasta. Mieszkanie jest duże - 120 m kw., ma sześć pokoi i pomieści 10 osób. Nic dziwnego, że nie chciała go wynająć żadna rodzina. - Czynsz i utrzymanie lokalu byłyby bardzo wysokie. Poza tym to mieszkanie komunalne, nie możemy go sprzedać - mówi Barbara Feliks z PGM-u gospodarującego miejskimi zasobami.

Pustostan to dla zarządcy duży kłopot: nie tylko nie przynosi zysków, ale też niszczeje, bo nikt o takie mieszkanie nie dba, nikt go nie ogrzewa. Interesują się nim za to dzicy lokatorzy.

Dlatego Edward Jarnańczyk, dyrektor PGM-u, postanowił mieszkanie przy Powstańców wyremontować, a potem wynająć w nim pojedyncze pokoje lub łóżka. Podobnie zrobił z czterema innymi lokalami w różnych częściach miasta. Tak powstało 40 miejsc dla studentów. Zajęte są już prawie wszystkie, a miasto remontuje kolejny lokal.

Tak duże zainteresowanie miejskimi stancjami nie dziwi. Miesięczny koszt pobytu jednej osoby wynosi tu tylko 200 zł plus media. Dla porównania, za miejsce w akademikach Uniwersytetu Śląskiego trzeba zapłacić od 294 do 465 zł, w akademikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za jedynkę płaci się ponad 700 zł, a ceny kawalerek zaczynają się od 1000 złotych. Zresztą właściciele prywatnych mieszkań niechętnie wynajmują je studentom. Boją się całonocnych imprez, więc coraz częściej organizują castingi wśród potencjalnych lokatorów.

Tymczasem w kamienicy przy Powstańców w Chorzowie Kuba zamieszkał w jednoosobowym pokoju z łóżkiem, szafą, komodą i stolikiem. Z sześcioma sąsiadami studentami dzieli obszerną kuchnię, łazienkę i przestronny przedpokój. Raz w tygodniu przychodzi je czyścić sprzątaczka. - Mogę się spokojnie uczyć, bo nie robimy hucznych imprez jak w akademikach. Lubimy jednak spędzać razem czas, chociaż wcześniej się nie znaliśmy - mówi Kuba.

Jedną z jego sąsiadek jest Kinga Kucharska z Oświęcimia, która studiuje w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Pokój wynajmuje wspólnie z Michałem, swoim chłopakiem. - Nie wszystkie akademiki chcą meldować u siebie pary. Tu nie mieliśmy kłopotów - mówi Kinga.

Stancje prowadzone przez Chorzów nie są zwykłymi akademikami, więc może tu zamieszkać każdy. - Niedawno pokój wynajmowała matka z dzieckiem, jedno mieszkanie zajmują piłkarze. Mamy też lokal, w którym są stancje dla niewidomych i niedowidzących słuchaczy szkoły policealnej - mówi Feliks.

Gabriela Kardas, rzeczniczka magistratu, przekonuje, że takie rozwiązanie daje same korzyści, bo mieszkania nie niszczeją, a miasto staje się przyjazne młodym ludziom. - W Chorzowie działa pięć szkół wyższych, na których kształci się 9 tys. osób. Jest zatem zapotrzebowanie na komfortowe i niedrogie kwatery - mówi Kardas.

Według szacunków pieniądze zainwestowane w remonty zwrócą się po sześciu latach. Później PGM będzie mógł przeznaczyć zyski na remont kolejnych lokali.

Na prowadzenie stancji zdecydowała się jakiś czas temu także sosnowiecka Wyższa Szkoła Humanitas, wykupując mieszkania do remontu w blokach sąsiadujących z uczelnią. Miejsca w dwupokojowych umeblowanych lokalach z internetem wynajmuje za 300 zł miesięcznie, ale część mieszkań rezerwuje dla studentów zaocznych. Przyjeżdżając do Sosnowca na weekend, wielu z nich miało wcześniej problemy z załatwieniem noclegu. Za możliwość przespania się w stancjach Humanitas płacą tylko 20 zł. Można w nich też zamieszkać razem z ukochanym zwierzakiem. - Moje seminarzystki trzymają psa. Nie widzę w tym żadnego problemu - mówi Michał Kaczmarczyk, rzecznik WSH.

W tym roku uczelnia kupiła kolejne trzy mieszkania i nie zamierza na tym poprzestać. - Będziemy potrzebować kolejnych kwater, bo spodziewamy się studentów ze Wschodu. Właśnie zaczęliśmy dużą kampanię promocyjną na Ukrainie i Białorusi - mówi Kaczmarczyk.
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=658
 
 
Podobne
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates